Jeśli jesteś osobą początkującą, czasami możesz mieć problemy z odnalezieniem się we wszystkich plikach i folderach Twojej strony.

Możesz jednak wykorzystać jeden z generatorów – HTML5 Boilerplate lub Initializr, by stworzyć sobie odpowiedni starter i szybko ruszyć z projektem.

Artykuł jest w wersji wideo, poniżej lista wykorzystanych narzędzi:

Jakub Jurkian

Pracuję jako Front End Developer w Londynie. Od ponad 11 lat jestem programistą-pasjonatem, a strony (i wszystko co z nimi związane) tworzę od 6 lat. Jestem też autorem kursów wideo - od 2013 roku prowadzę kanał na YouTube i tego bloga. Zaczynałem od pisania artykułów dla jednego z czołowych polskich portali IT - benchmark.pl. Prywatnie od 10 lat jestem związany z kulturą hip-hop (głównie taniec breakdance).

  • Na filmie korzystam z Bracketsa (http://brackets.io/) i jest w porządku. Zobacz też Atom, Sublime Text czy Visual Studio Code.
   Edytor ma ułatwiać Ci pracę, więc tutaj jest dowolność.

   Ja aktualnie korzystam z VS Code, a to dlatego, że dużo działam w JavaScripcie. HTML i CSS wygodniej mi się kodowało w Bracketsie czy Atomie.

  • Temat jest tak obszerny, że mogę tylko odesłać do różnych materiałów.
   Szukaj pod hasłem „create website like facebook” i dodaj do tego php/mysql/node lub jakiekolwiek inne technologie Cię interesują

 • >