Właśnie opublikowałem kolejny odcinek na YouTube, który pokazuje proces przenoszenia WordPressa na inny serwer (z serwera lokalnego – localhost).

Przeczytaj też...

Przenoszenie WordPressa na inny serwer z localhost
Ocena: 5 - 4 głosów

Jakub Jurkian

Od ponad 11 lat jestem programistą-pasjonatem, a strony (i wszystko co z nimi związane) tworzę od 6 lat. Jestem też autorem kursów wideo - od 2013 roku prowadzę kanał na YouTube i tego bloga. Zaczynałem od pisania artykułów dla jednego z czołowych polskich portali IT - benchmark.pl. Prywatnie od 10 lat jestem związany z kulturą hip-hop (głównie taniec breakdance).

2 komentarzy

plusjedenprocentdziennie23 czerwca 2017, 17:08

Witam, czy jak przeniosę blog na serwer z localhosta to czy nowe wpisy oraz zarządzać sklepem mogę w ten sam sposób na serwerze czy muszę wszystko robić u siebie na localhoscie i od nowa wrzucać na serwer, zaznaczam że jest to mój pierwszy projekt i wiem bardzo mało ale staram się całą wiedzę od razu praktykować gdyż uczenie się dla treningu w moim przypadku nie działa i chęci mi odchodzą, ale kiedy robię coś naprawdę czyli prawdziwy blog itp to motywacja mnie nie opuszcza.

Odpowiedz

  Jakub Jurkian24 czerwca 2017, 22:16

  Witaj,
  tak, możesz to robić w ten sam sposób, niczym się to nie różni (no, może poza adresami, bo na komputerze masz localhost zamiast “prawdziwego” adresu).

  Jeśli chcesz szybko przenieść stronę, wypróbuj wtyczkę Duplicator
  https://pl.wordpress.org/plugins/duplicator/

  Ja sam dowiedziałem się o niej dopiero, gdy nagrałem film. Podesłał ją jeden z widzów :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*