Zaraz po nieudanej drugiej wyprawie do Santiago de Compostela postanowiłem nagrać pierwszego Vloga.

Wyprawa, która trwała ledwie jeden dzień, dosyć mocno zmieniła moje myślenie na temat odpoczynku, który jest BARDZO ważny w pracy programisty.

Przeczytaj też...

Vlog #1 – Programisto odpoczywaj i 40-dniowa wyprawa, która skończyła się w 1 dzień
Ocena: 5 - 6 głosów

Jakub Jurkian

Od ponad 11 lat jestem programistą-pasjonatem, a strony (i wszystko co z nimi związane) tworzę od 6 lat. Jestem też autorem kursów wideo - od 2013 roku prowadzę kanał na YouTube i tego bloga. Zaczynałem od pisania artykułów dla jednego z czołowych polskich portali IT - benchmark.pl. Prywatnie od 10 lat jestem związany z kulturą hip-hop (głównie taniec breakdance).

2 komentarzy

Mateusz28 maja 2017, 11:17

Czesc. Ciekawe spostrzezenia. Gratuluje odwagi wypowiedzenia ich glosno. Jestem przekonany, ze sprawilo Ci to satysfakcje. Sam jestem programista okolo 5 lat i podobne mam spostrzezenia. Tez mam problem z odpoczynkiem, nawet kiedy mam dzien wolny od kodowania. Rowniez mam podobna tendencje do przepracowania, glownie z wlasnej, wewnetrznej presji – mimo, ze jest umotywowana pasja i silnym zainteresowaniem. Powoduje to chwilowe zwatpienie ogolnie w wykonanywany zawod i chec do dalszego programowania. Po udanym resecie, poprawnym odpoczynku glowy wraca znowu chec i pasja do dzialania, kodowania. Jestem przekonany, ze nie jestesmy odosobnionymi przypadkami. Trzeba nad takimi rzeczami rowniez pracowac, uswiadamiac sobie, bo moze to doprowadzic do wypalenia czy depresji, a tego nikomu nie zycze.

Odpowiedz

    Jakub Jurkian29 maja 2017, 08:14

    Dzięki za komentarz.
    Dokładnie, bardzo łatwo jest się tutaj przepracować, bo czasami już nie odróżniasz kiedy kończy się pasja, a zaczyna wewnętrzne zmuszanie się.
    Zawód mocno umysłowy więc co zrobisz, trzeba jak najczęściej odpoczywać :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*